Místo na pomezí, místo v bezprostředním dotyku s centrem města, místo z jedné strany omezované hlukem z železnice a z druhé hrozbou záplavy.
Nový obytný soubor, navržený na místě bývalých Umělecko-průmyslových závodů v Bučovicích u Brna, navazuje na historické vazby v území nejen lokalitou, ale i formou domů, křížením komunikačních os nebo zahrnutím akcentu bučovického zámku. Soubor je koncipován jako zahradní město převážně pro pěší — město krátkých vzdáleností, které umožní svým obyvatelům kvalitní život uprostřed zeleně, s pěší dostupností všech nezbytných denních potřeb, jako jsou školka, škola, obchody, služby, sportoviště a různé druhy hromadné dopravy.
Urbanistická koncepce vychází z klasického principu stavby římských měst, kde dvě kolmo se křížící ulice — cardo a decumanus — určují střed města a současně vytvářejí jeho páteř. Středem navrhovaného souboru je náměstí U Starého dubu, kde se obě osy protínají.
Typologie domů je transformací historických bučovických statků využívajících princip atriového domu. Všechny jsou jednopodlažní, se sedlovou střechou, štítem orientovaným do ulice a místnostmi orientovanými do soukromé zahrady. Pozemky jsou vymezeny ochrannou zdí, což umožňuje dosáhnout vysoké míry intimity, aniž by si domy vzájemně stínily.