00660 statky dolní morava

< 1 / 5 >

Rekreační komplex v exponovaném místě, jehož řešení vychází z archetypu východosudetského domu severní Moravy a Slezska.

V přírodní lokalitě v obci Dolní Morava, na svažitém pozemku ohraničeném na východě a západě lesem, je navržen nový areál pro potřeby aktivního odpočinku. Srdcem řešeného území je objekt centra poskytující širokou škálu služeb obyvatelům apartmánů a dalším návštěvníkům (restaurace, konferenční místnost, obchod s recepcí, wellness, venkovní bazén, herny, dětské hřiště apod.).

Deset apartmánových domů je analogicky k historickým statkům sestaveno do čtyř figur po dvou či třech domech, které vždy společně definují polosoukromý prostor – obdobu historického dvora. Jednotlivé domy jsou, v závislosti na svažitosti pozemku, jedno až tří podlažní s podkrovím pod sedlovou střechou. Všechny domy jsou navrženy na stejném půdorysu s hlavními obytnými místnostmi umístěnými do rohů objektu pro maximální prosvětlení. Všechny bytové jednotky mají vlastní lodžii, případně terasu, sociální zázemí a kuchyňskou linku. Domy jsou opláštěny tmavým plechem, čelní fasády jsou z velké míry prosklené a obložené dřevem.

Parkování je částečně skryto pod terénem a celý areál je doplněn bohatou výsadbou složenou z místních druhů dřevin.

projektlist ke stažení
místo stavby:
Dolní Morava, CZ
klient:
soukromý investor (VAKABRNOCZ s.r.o.)
autoři:
Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Štěpán Vašut
projekt:
od 2019
plocha pozemku:
29 243 m2
zastavěná plocha:
5 656 m2
podlažní plocha:
14 957 m2