00713 polyfunkční dům patio, brno-bystrc

< 1 / 4 >

Řešený pozemek je situován na severozápadním okraji města Brna na pomezí panelového sídliště, starší zástavby rodinných domků a krajiny. Je mírně svažitý, klesá severním směrem k Brněnské přehradě.

Dům je navržen na půdorysu čtverce o hraně 84,6 m a maximálně využívá potenciálu daného místa. Objekt je koncipován jako monoblok s průchozím centrálním patiem, do kterého jsou pohledově orientovány jednotlivé funkce domu a kde se protínají stávající průchody územím. Současně je patio propojeno se sousedním parkem rozměrným schodištěm. Jižní vyšší část objektu je orientována tak, že její severní strana má nádherný výhled na přehradu a na jižní je umístěna fotovoltaická elektrárna, která je schopna pokrýt celoroční spotřebu elektrické energie.

Stavba je tvořena šesti nadzemními a dvěma podzemními podlažími. V podzemích podlažích jsou situovány garáže, technické zázemí a v severní části v návaznosti na park mateřská školka a další související komerční prostory. V přízemí objektu jsou navrženy supermarket, restaurace, komerční jednotky a sportovní centrum (hala pro míčové sporty). V patře jsou navrženy komerční jednotky, sportovní centrum a plochy administrativy. V dalších dvou podlažích jsou situovány administrativní plochy a v posledních dvou podlažích pak hotel.

projektlist ke stažení
místo stavby:
Brno-Bystrc
klient:
INVESTATE Beta s.r.o.
autoři:
Jiří Knesl, Jakub Kynčl, David Mikulášek
projekt:
2019
plocha pozemku:
9 091 m2
zastavěná plocha:
7 157 m2
podlažní plocha:
14 854 m2