00818 domov u plovárny uherský brod

< 1 / 11 >

V areálu bývalé plovárny v Uherském Brodě, která byla v provozu od 30. let minulého století až do roku 2021, kdy byla v důsledku nevyhovujícího technického stavu uzavřena, jsou navrženy dva nové objekty – domov pro seniory (Domov u Plovárny) a bytový dům.

Pozemek se nachází na jižním svahu severovýchodně od centra města, na ulici U Plovárny, která slouží jako spojnice centra s nemocnicí. Kompozice areálu vychází z orientace a topografie území a využívá tvaru terénu tak, aby se minimalizovaly výkopové práce.

Domov je umístěn v klidnější centrální a severní části pozemku a je navržen pro ubytování a péči o 65 seniorů se statutem domova pro seniory a domova se zvláštním režimem. Součástí objektu je i kuchyně s jídelnou přístupnou veřejnosti.

Třípodlažní bytový dům je situován do jižní části, ve které se nachází již nepoužívané budovy a bazény bývalé plovárny a která přiléhá k frekventované jižní části ulice U Plovárny. Dům se v přízemí otevírá do veřejného prostoru kolonádou s obchodními či klubovými jednotkami. Ve vyšších patrech je situováno 14 městských bytů (1 – 3 +kk). Podzemní garáž pro 20 aut využívá prostor po bývalém bazénu.

Hlavním materiálem fasády Domova, který se propisuje i do interiéru, je obklad z keramických pásků, bytový dům je opatřen omítkou v pískovém odstínu.

místo stavby:
Uherský Brod, CZ
klient:
Město Uherský Brod
autoři:
Jiří Knesl, Jakub Kynčl
projekční tým:
David Mikulášek
fáze projektu:
studie
projekt:
2022
plocha pozemku:
7 349 m2
zastavěná plocha:
3 342 m2
obestavěný prostor:
30 588 m3