00492 max 32 — nástavba

< 1 / 2 >

MAX 32 – budova č. 32 se nachází v průmyslové zóně v centru města Zlína v areálu bývalých Baťových továren. Objekt je umístěn v jihovýchodní postupně se transformující části areálu, v sousedství nově zrekonstruované výškové budovy č. 21, která je sídlem Krajského úřadu a dalších státních institucí. Část objektu prošla v nedávné době rekonstrukcí a nachází se v něm prodejní, kancelářské a bytové jednotky.

Architektonická studie řeší úpravy západní části posledního patra (9.NP) a nástavbu v podobě dvou ustoupených podlaží (10. a 11.NP).

V západní části objektu v 9.NP a 10.NP jsou navrženy prostory wellness. Ty jsou přístupné ze společné chodby v 9.NP. 

Ve spodním patře wellness se nachází recepce, šatny, bar, odpočívárna a masážní část. V horním patře je sauna s ochlazovacím bazénkem, vodní pára, masážní bazénky a terasa. Obě patra jsou propojena vnitřním schodištěm a hlavní prostory jsou orientovány směrem k nejlepšímu výhledu na jih a západ.

Ve střední dvoupodlažní části nástavby jsou navrženy čtyři prostorné byty – „dvoupodlažní rodinné domy vyzvednuté na střechu“ (každý cca 220 m2). Všechny byty jsou přístupné přímo ze společné terasy jakousi krytou pavlačí. Byty – „Domy“ jsou dvoupodlažní, kdy ve spodním nástupním patře je situovaná společenská část, jedna ložnice (pracovna/host) a rozlehlé privátní atrium (30 m2). V horním klidovém patře jsou navrženy tři ložnice. Hlavní orientace bytů je jižním směrem přes Letnou na Tlustou horu a Barnabáš. Východní část nástavby je vyhrazena prvkům TZB a je ohrazena lamelami ve stejném objemu jako sauna v západní části nástavby.

location:
tř. Tomáše Bati, Zlín, Zlínský kraj
client:
CREAM
authors:
Jiří Knesl, Jakub Kynčl
project period:
2015
floor area:
1 267 m2
build-up space:
5 080 m3